Az építendő új kórház helyéről már 1899-ben diskurzus kezdődött a városban, a hosszúra nyúlt vita után végül a város közgyűlése 1909. május 28-án döntött arról, hogy a létesítmény mai helyén épüljön fel. Bár az építkezés már 1910-ben megkezdődött, a soproniak csak 1919. június 23-án vehették birtokba az Erzsébet Kórházat, mivel az I. világháború idején katonai szükségkórház kapott helyet az épületekben. A város új kórházának első igazgatója dr. Király Jenő volt.
Magyarázat
24
Számláló
A médium típusa (Fotó, Grafika, Képeslap...)
Fotós körút - egy időben készült, ugyanazon fotós képei
Időutazás (Anno és ma összeállítás)
i
Van ismertető a médiumhoz
Korabeli térképen szerepel
Google utca nézet kattintásra elérhető
Van médium az ismertetőhöz
Részletes adatok megjelenítése
1/2
Képsorozat - kattintásra léptethető
Sötét/Világos mód
Leírás
Rövid szöveges ismertető
Életrajz
Neves soproniak
Emlékezés
Személyes emlékek
Történet
Hosszabb illusztrált írás
Újságcikk
Korabeli újságcikk
Idézet
Részlet egy helytörténeti írásból
Dokumentum
Teljes tanulmány, dolgozat, pályamunka
→
Védett kép, kérjük írjon emailt a szerkesztőnek, ha szeretné felhasználni!
Védett szöveg, kérjük ne másolja!
Kérjük, ne használja a képernyő nyomtatást a képek másolására! Köszönjük.