A ház első élete
Az Ógabona tér 34. ház szép és romantikus épület lehetett valamikor. Ívelt kapubejárójának zárókövén az 1676. év olvasható, kapualjzata boltozatos. Az udvarba lépve, jobbra barátságos lépcsőfeljáró vezetett az emeleti lakásokhoz. Az udvari szárnyban is volt néhány lakás, alattuk nagyméretű borospince, melynek rácsos ablaka az utcára nézett.
Az 1940-es évek második felében ez a kevés híján háromszáz éves ház a többihez hasonlóan államosítva lett. A korra jellemző lakáshiány miatt több toldaléképületet zsúfoltak az udvarba, és apró, komfort nélküli lakásokat alakítottak ki. Az udvari épületszárny árkádjait befalazták, és a háromszobás emeleti lakásokat kétszobásokká alakították, hogy további lakásokat nyerjenek.