1944. március 19.
A Sopron anno Facebook oldalára 2011-ben került fel ez a történelmi jelentőségű fotó, melyről Schuller Balázs így írt hozzászólásában:
"Ez egy Stug III G és egy kölni gyártású Ford teherautó, valószínűleg 1944. március 19-én készült a kép. Ez a második érdemi fotó, amit erről a napról ismerünk."
Ugyanitt Kovács Péter a fotó készítésének pontos helyét segített meghatározni:" A tank és a teherautó a Győri úton van. A fotó a Kőszegi út - Győri út sarkáról készült, már inkább a Győri útról. A szemben lévő sarokról indul a Semmelweis utca a Szent István park felé. Ma nagy új épületek állnak ott."
---
Honlapunkon egy ugyanazen a napon, a Lackner Kristóf utcában készült fotósorozatot is találnak, ide kattintva.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólások

Egészen pontosan : Mágel Ágost fakereskedő Győri út 1. tel. 213
A ház bal oldalán látható füves területen a lóvásárteret lehetett megközelíteni, felette pedig a marhavásárteret. Az épület mögött feküdt a kolerakert.
http://sopronanno.hu/bejegyzes/sopron-terkepe-1911
Ez a terület a házak felépítése után kapott utcanevet 1954-ben. Semmelweis utca néven.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges