A képeslapon az egykori Lövér Szálló épületei láthatók. A háborúban súlyosan megsérült Lővér körúti épületekben az újjáépítés és az államosítás után a SZOT Csepel üdülő működött. A fotó előterében valószínűleg az első menetrend szerinti járatok egyike látható.
Hozzászólások
Jó látni a képet. Akkor még tele volt élettel az üdülő. Pár éve arra fújt a szél, majdnem sírtam a lepusztult, gazos környék láttán. Remélem, ma már ismét " teltházzal " működik az épületegyüttes.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lövér szálló! Ehhez kapcsolódik egy nagyon fontos esemény! Talán vannak, akik emlékszenek rá bár akkoriban nem lett nagy dobra verve az esemény. Az 1960-as évek elején a képen a jobb oldali épületben szállt meg egy kis időre Dobi István az Elnöki Tanács Elnöke. Engem ért a megtiszteltetés, hogy köszöntsem ,mint az ország egyetlen női nagydobosa, Tarján János vezette Úttörő Fúvószenekarunk tagja, hogy felkereste Sopron városunkat! Térzenét rögtönöztünk neki, meghatódva fogadta. Később egy nagyon értékes pisztonnal ajándékozta meg a zenekarunkat!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha már ismert emberek, Gobbi Hilda is többször volt vendég a Csepel Üdülőben. Elmaradhatatlan cigarettával, meg az olajos overalljában, Ő maga szerelte az autóját. A szerelés végeztével úgy ahogy volt, olajosan, beült egy "kávéra".
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1958-ban áfonyázni volt a családunk a Pedagógus forrás környékén, mikor Gobbi Hilda arra tévedt. Nagyon szeretett volna cikláment szedni (akkor még szabad volt) de nem talált, mert július eleje volt. Tudtunk egy jó ciklámenozó helyet, odanavigáltuk, és szedhetett kedvére.... aztán a Lőver körútig el is kísértük, mert nem ismerte ki magát az erdőben. Elég merészség volt térkép és helyismeret nélkül elindulni....akár aknába is léphetett volna...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Olyan ritkán járt a busz, hogy sohasem vártuk meg, és még körbe is ment. Az Időjelzőtől hamarabb felértünk gyalog. Igaz, hogy dombot kellett mászni.