Dr. Printz Ferenc a Szépítő Egyesület elnöke 1911. március 28-án fordult beadvánnyal a városi tanácshoz annak tárgyában, hogy a Deák téren időjelző házikót állíthassanak fel. Minthogy az építkezés nem a város költségvetését terhelte, nem gördítettek akadályt a megvalósítás útjába, s széles városi összefogással felépülhetett a Jaluschka Lajos városi főmérnök által tervezett kis tornyocska a sétatéren.
Az 1880-ban Lövőn született Jaluschka úr nevére kevéssé emlékszik az utókor, noha egykor Sopron város neves polgára, számos tisztség viselője volt.
Soproni középiskolai tanulmányai majd a Műegyetem elvégzése után 1910-ben lépett Sopron város szolgálatába, egészen pontosan a mérnöki hivatal dolgozója lett, majd Sopron város főmérnöke. Mindössze egy éve dolgozott a városban, mikor az időjelző házikó építésének ötletét Panuska József, a Szépítő Egyesület pénztárosa felvetette.
Az I.világháborúban hadnagyként, majd főhadnagyként szolgált, 1921-től pedig már ismét Sopron városáért dolgozott mint a Vízmű igazgatója, - nevét később Jámborra magyarosítva - egészen 1946-ig. A két háború között a Városszépítő Egyesület alelnöki tisztét is betöltötte.
Az időjelző házikó tervét 1988/4. számában közölte a Soproni Szemle, a kiadvány a Kapcsolódó és ajánlott linkre kattintva érhető el. Ugyanitt egy másik linkre, a Soproni Vízmű Zrt. oldalára kattintva az egykori igazgató kézjegye is megtekinthető.
A házikóról további képeslapok és fotók érhetők el a képeslap feletti "Időjelző" címkére kattintva.
Szabó Jenő: A Soproni Városszépítő Egyesület története, Soproni Szemle, 1983/2.
Várkúti János: Kiegészítések Sopron meteorológiai múltjához, jelenéhez / I. A Május 1. téri (volt Deák téri) „Időjelző házikó”, Soproni Szemle, 1988/4.
Halász H.Imre szerk. : Soproni és Sopronmegyei fejek, 1930.
Portré: Halász H.Imre szerk. : Soproni és Sopronmegyei fejek, 1930.