Autóverseny Sopronban 1969. július 6-án (Ismeretlen fotós felvétele, Hárs József gyűjteményéből)
Eredeti méret
2
Autóverseny Sopronban 1969. július 6-án (Autó-Motor, 1969. július 21.)
3
Autóverseny Sopronban 1969. július 6-án, a képen Niki Lauda a rajtnál (Autó-Motor, 1969. július 21.)
4

A most bemutatott felvételek az Ünnepi Hetek keretein belül 1969. július 6-án megrendezett autóversenyen készültek.

Az említett 1969-es versenyről az Autó-Motor tudósításából átfogó képet kaphatunk. A futamon mindössze egyetlen magyar versenyző, Kiss Ferenc indult, azonban a 2*15 körös verseny harmadik körében autója villanyoszlopnak ütközött és kigyulladt. A csodával határos módon a hazai versenyző kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet. Nem volt ilyen szerencsés az az osztrák pilóta, Otto Bussek, aki az 5300 méteres pályán a futam utolsó körében rohant betonoszlopnak, őt többszörös sérülésekkel szállították kórházba.

A versenyen végül nyolcan értek célba, a közel tízezer néző az osztrák Niki Laudát (Kaiman MK4) ünnepelhette a Forma-V kategória győzteseként.

Kérjük, ha vannak emlékeik a versenyről, írják meg nekünk őket hozzászólás formájában. Köszönjük!

A korabeli újságcikket az Arcanum Digitális Tudománytár honlapján keresztül értük el.