Az Alsólövér utca és az Udvarnoki utca az 1960-as években
Ismeretlen fotós felvételei az Alsólövér utcából és az Udvarnoki utcából az 1960-as évekből. Mindkét felvételen jól látható az Udvarnoki u. 2. számú ház, melyben Sopron írója, Becht Rezső élt az 1930-as évek végétől haláláig. Emlékét ma az Udvarnoki utcai homlokzaton emléktábla is őrzi, melynek szövege a következő:
"Ebben a házban lakott élete alkonyán Becht Rezső (1893-1976), Hűségdíjas író, Sopron szépségének emberi és történelmi méltóságának leghíresebb megörökítője századunkban."
Arról, hogy kik és mikor állították az emléktáblát, sajnos nincsenek információink.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
Hozzászólások

Ismereteim szerint ezen a részen tisztviselők lakásai voltak. Több jeles lakója volt az utcának. A 4-es szám 2. emeletén lakott Urbán Ernő honvéd tábori lelkész (eltűnt 1943-ban) özvegye és gyermekei.
http://medit.lutheran.hu/files/urban_erno_irasai.pdf
Később ebbe a lakásba költözött dr. Hováth Zoltán a városi levéltár igazgatója.
Az 1. emeleten lakott vitéz Bánáty György alezredes, a Honvéd Alreáliskola aligazgatója, és felesége, aki számtan, vegytan, fizika szakos tanár volt.
Később ebben a lakásban lakott Szalay Pál a Magyar Királyi Honvéd Légierő főhadnagya, vadászpilóta, oktatópilóta, a legendás Puma Vadászosztály parancsnokának hadsegéd tisztje, később a Soproni Tervező Vállalat árelemzője, és családja. Fia, Szalay Csaba a Corvinus Kör alapítója, titkára.
Az alagsorban vasúti altiszti lakások voltak. Itt élt Németh István vasúti altiszt. Fia, László focista, disszidált, az osztrák LASK kiváló játékosa volt.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges

Az Udvarnoki utca 2. alatt Becht Rezsőn kívül például Missuray- Krúg Lajos népfelkelő-egyetemista, költő-író lakott. http://www.odrportal.hu/kereso/index.php?facet%5Bsource%5D%5...
Vagy például Mihalovits János (költő), festő, tanár, a Petőfi téri iskola korábbi igazgatója.
Ez a ház vonzotta a költőket. Itt lakott Bősze Balázs is.
Két erdőmérnök is élt itt, Kulacsy János és Tanka Sándor.
Innen került Budapestre dr. Várallyay Csaba, aki az ERDÉRT műszaki vezérigazgatója volt.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges

Családsegítő Intézeti sofőr koromban rendszeresen hordtam ebédet Zoli bácsiéknak,amit az akkor még élő,de már idős édesanyja,Gizi néni(ha jól emlékszem a nevére)szokott átvenni tőlem.
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges