Egy doboz mélyéről kerültek elő ezek a brennbergi felvételek, sajnos sem a készítőjük, sem a készítésük ideje nem ismert. Ennek ellenére szívesen adjuk közre őket, még az is lehet, hogy a fotók egyik szereplője rátalál majd a felvételekre honlapunkon. Az időpont beazonosításához minden segítséget köszönettel fogadunk!
Hozzászólások
Bar a masodik kepen lathato hogyek ruhazata kesobbi, talan az 1970-es evek divatjara utal, talan az alabbi alkalombol keszult a fenykep.
A templom külső és belső renoválására 1972-ben került sor Jordán atya, Horváth János lelkész lelkes kezdeményezésére. Ő a nagy munka áldozata lett: leesett a templom előtti falkerítésről, mely halálát okozta. Ő teremtette elő a renoválás anyagi fedezetét, helyi, országos és külföldi adományokból. A szélfogó-ajtó 1975-ben készült, Sedimayr János építészmérnök tervei alapján.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Evangélikus harangláb:
Brennbergbányán a bánya leállásáig 16 evangélikus vallású család élt. Templomuk nem volt, ezért minden hónap elsõ vasárnapján az ágfalvi evangélikus egyház papja, a helyi iskolában tartott részükre istentiszteletet. Az 1938-ban felépített Harangláb hívta akkoriban istentiszteletre a hívőket.
Első kép: Harang utca
Második, harmadik kép : Soproni út, feljárat a templomhoz
A kép készítésének idejét én is a frissen felújított templomhoz kapcsolnám 1972.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A szent Borbála templomot 1930-ban - Füredi Oszkár építészmérnök tervei alapján alakították át egy korábbi iskolaépületből. A templom belső terében jelentős a fa burkolat, mely szépségével nem csak egyedivé varázsolja a belső teret, de a bányavágatokra is emlékeztet. Az építési költségeket gyüjtésekből, országos közadakozásból és az Ukrány Zsilvölgyi Magyar Kőszénbánya Részvénytársaság támogatásából fedezték. 1930 szeptember 28-án szentelte fel Papp Kálmán soproni városplébános, későbbi Győri püspök.
1938-ban lett önálló lelkészség Brennbergbánya, első lelkésze Holczer Ede volt. Ekkor készült a templom főoltára a szentségházzal. Kivitelező Herlicska József oltárkészítő, aranyozó. A keresztkút is az ő munkája. Az oltár homlokrészén lévő fafaragásokat stöckert Károly faszobrászművész készítette.
Read more: http://szentborbalatemplom.hupont.hu/#ixzz3EKHSf9VK