A József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya- Kohó- és Erdőmérnöki Karának épületei a távolból az 1930-as évek második felében. Amennyiben szívesen olvasnának további bejegyzéseket és nézegetnének még több képet az intézményről a városunkba költözéstől kezdve a valétálásokon, a Hattyúskút legendáján vagy az uszodáról készült fotósorozaton át az egyetemisták gyűrűjének történetéig, kattintsanak a képeslap feletti Egyetem címkére.
Az itt bemutatott képeslap Preidl Zoltán soproni képeslap- és fényképgyűjtő kollekciójának egyik darabja. Ezúton fejezzük ki köszönetünket Zoltánnak, hogy lehetővé tette az anyag bemutatását honlapunkon. A gyűjteményben szereplő képeket folyamatosan tesszük közzé, az egyes darabok a Preidl Zoltán gyűjteménye címkére kattintva listázhatók ki. A gyűjtő Facebookos oldalának linkjét a Kapcsolódó és ajánlott link alatt találják.
Hozzászólások
A szörnyűséges nevű "Erdőbányászati mérnöki műegyetem" sohasem létezett.
1934. június 2: az 1934. évi X. törvénycikk alapján létrejött a Magyar királyi József nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, amely a József Műegyetemet, a soproni Bánya- és Erdőmérnöki Főiskolát, az Állatorvosi Főiskolát és a Tudományegyetemi Közgazdaságtudományi Kart egyesítette magában. Ettől kezdve a képen látható épületben teljes nevén a József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya- Kohó- és Erdőmérnöki Kara működött.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kedves Miklós, köszönöm a precíz kiegészítést.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A jövő és a múlt találkozása. Már használható a licista pálya, de még állnak a Meyne telep utolsó házai ...