Téli életkép a régi piacról. Sajnos sokkal többet nem tudunk erről a családi fotóalbum rejtette felvételről, mégis jószívvel adjuk közre, hogy másoknak is megmutathassuk azt az igazi soproni hangulatot, melyet áraszt.
Hozzászólások
Az egy városon belüli postahivatalokat arab számmal jelölték. ebben az időben a háttérben rejtőzködő postahivatal volt a Sopron 3. Én a kalapos férfi bajsza előtt a háttérben látni vélem még a posta jellegzetes függőleges elipszis formájú tábláját is. A kép idejét pedig azzal pontposítanám, hgy a húscsarnok bontásáról szóló képsorozatban az ezen a képen a két alak között lévő fácska már korosabb, azaz 1942 előtt vagyunk.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
De a '40-es évek szerintem helytálló.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valóban így van, a '30-as évekig volt római szám a jelölés, a
'40-es években már arab szám....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
80245/99 sz. Posta és Távirda Rendelet szerint 1900. jan. 1.-től vezetik be a hivatalok megnevezésében az arab számokat Ennek megfelelően számozott hely- és kelti bélyegzőket vezetnek be. Ugyanakkor számos más írott, vagy nyomtatott dokumentumban még sokáig a régi megjelölés (főposta, kisposta, postafiók, esetleg római számozással) is fennmarad. 1900-ban Sopronban két posta volt: a mai Szinház u. 33.-ban a Sopron 1, míg a képen a háttérben meghúzódó a Sopron 2.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez igaz 1900-ra, de e kép későbbi.
Mivel "civil" anyagokból gazdálkodom, eltérőek lehetnek ismereteim. A címtár (1931) III.számú postahivatalként (postamesteri kezelésben) említi a Várkerület 12. sz. alatti egységet, miután a Déli pályaudvaron "...1902/3-ban Sopron állomás felvételi épületét korszerűsítették, mellette pályaudvari postahivatal épült,..." (LGY) és ez kapta a 2-es számot.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az eredeti képen, ha ki lehetne nagyítani a posta címerpajzsát, talán lehetne látni, hogy római, vagy arab számmal jelölték -e a postahivatalt, ez segítene a pontosításban.
Én e kép és a http://sopronanno.hu/bejegyzes/a-regi-piac-ii bejegyzésben található kép készítését a '30-as évek végére teszem, mert hasonló a milliő, mint Ebner fotójánhttp://www.fortepan.hu/?tags=&view=query&lang=hu&q=sopron&x….
E képeken látható, hogy a Várkerület - 1941-es átalakítása előtt készültek....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kép készítője a környéken lakott, több fotó is készített ebből a szemszögből. Pl. http://sopronanno.hu/bejegyzes/a-regi-piac-ii
A mostani fotón a Várkerület 12. látszik a háttérben (ma várkerület 11.), az épület bal oldalán a M.kir. postahivatal III.sz. (postamesteri kezelésben) (tel. 562) látható (a fenti bejegyzésben a lóvontatású postakocsi is megörökítésre került), míg a jobb oldalon a kapubejáró feletti cégtábla Köninger Lajos - bádogos - műhelyéhez vezeti az érdeklődőket....