A soproni részleteket ábrázoló mozaiklapon a bal oldalon Kellner Sándor szobra látható, itt még a Deák tér és a Mátyás király utca találkozásánál, később helyezték át az egykori teológia épülete elé. (ott ma Kölcsey Ferenc szobra látható). A két középső fotón a Festőköz és a Fövényverem láthatók, míg a jobb oldali fotón a Tűztorony látható. A fotók készítésének pontos ideje nem ismert, a lapot 1960. április 23-án postázták, így a dátum megadásánál ezt az időpontot tartjuk mérvadónak.
Hozzászólások
Péter, tényleg nem tudom, csak a pecsét a támpont a lap hátulján, sajnos sehol nem találtam pontos adatokat a szoborról.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szakál a Kellner szobrot 1949-50-ben faragta.
"Diákok és munkások a Deák térre vonulva ledöntötték Kellner Sándor 1919-es kommunista népbiztos szobrát."(Erdészeti lapok)
Szobrok a városháza homlokzatán - egy helyen már jeleztem, utoljára 1950-ben voltak a helyükön, 1951-ben, már csak hűlt helyük látható. (A múzeum munkatársai talán tudják a szobrok "útra kelésének " pontos dátumát.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Városháza fotója 1950-es. ( Egy postakocsifogat látható rajta. Meg egy falhoz támasztott bicikli.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kép tökéletesen jellemző arra a korra. Jó, hogy Kellner Sándor szobra is szerepel rajta, mert némi támpontot ad a képeslap keletkezésének időpontjára. Ugyanilyen megfontolásból szinte minden városnak volt hasonló üdvözlőlapja.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Kellner Sándor szobrot 1956-ban ledöntötték, és belehúzták a Rák patakba. Lehet, hogy rosszul emlékszem, de amikor újra felállították, már a volt Teológia elé tették. Helyére csak 1970-ben került szobor, a "Réz Rozi".