Szent Mihály utcai részlet 1999 augusztusából

Keresés az archívumban

Címke
Szent Mihály utcai részlet 1999 augusztusából
Eredeti méret

A Szent Mihály utca páratlan oldala 1999 nyarán.

A most bemutatott felvételt a fotós YouTube csatornáján egy számos további fotóval kiegészített zenés összeállításban is megtekinthetik.

Kép típusa
Fotó/Mozgókép készítője
Kép/Mozgókép beküldője
Kép keletkezési ideje
1999. augusztus 22.
Kapcsolódó bejegyzés
A Szent Mihály utca 1964-ben
A Szent Mihály utcát már a 15.században említik. Majdnem minden háza műemlék, vagy városképi jelentőségű épület. A fotó a 11.számú háztól felfelé a páratlan oldalt mutatja. Jól látható a fűrészfogas beépítés. A később, a 17.-18. században épített házak ráépültek a középkori épületek alapjaira, így az utcakép őrzi a középkort. Ez a beépítés védekezés célját szolgálta. Az esetlegesen betörő ellenségre a házakból is lehetett lőni. Ilyen fűrészfogas beépítés nyomait még a Bécsi utcában és az Újteleki utcában láthatunk.
1
Eredeti méret
Kilátás a Szent Mihály-templomból az Unger-ház felé
A kép a Szent Mihály-templom tornyából készült. Az utcáról a következőket írja Csatkai Endre: "A Szent Mihály-templom felé emelkedő és szűkülő utca, fűrészfogas, földszintes, beépítésű, többnyire falusias, gazdapolgár házakkal."
2
Eredeti méret
Szent Sebestyén szobra az Unger-házon
Szent Mihály utca 33. Szent Sebestyén szobra. A Szent Mihály utca 33. számú házat az Unger kőfaragó család építette 1727-ben. Két tengelyes homlokzatán az oromzat mezejében, fülkében található Szent Sebestyén szobra. Valószínűen Unger János műve. A kapu felett rózsakoszorúban kőfaragó jegy és 1727-es évszám szerepel.
3
Eredeti méret
Kilátás a Szent Mihály-templomból
Kilátás a Szent Mihály-templom tornyából.
4
Eredeti méret
Szerző
1999
A bejegyzés létrehozása: 2022. március 23.
Kérjük, ne használja a képernyő nyomtatást a képek másolására! Köszönjük.