A Győri út páros oldala, bal oldalon egy ma is álló földszintes épülettel, melyen tábla hirdeti: Vendégfogadó a Magyarhoz.
Csatkai Endre tanulmányából - némi ellentmondással ugyan- tudhatjuk, hogy a vendéglátóhely az 1840-es évek közepén létesült, az elnevezése pedig a Bach-korszakban Utolsó garas volt, ugyanakkor vélelmezhető, hogy a köznyelv ezt a nevet jóval tovább is használta. 1884-ben Fürst Károly ügyvéd lett a tulajdonos majd a helyiség 1920 körül városi tulajdonba került, ekkora már felépült vele szemben az Erzsébet kórház épülettömbje ott, ahol a fotós állt és ahol a képeslapon még üres terület látható csak.
A Magyar/Utolsó garas egyik neves törzsvendégéről, dr. Berecz Ábel ügyvéd, országgyűlési képviselőről ide kattintva olvashatnak honlapunkon.
Az itt bemutatott képeslap Preidl Zoltán soproni képeslap- és fényképgyűjtő kollekciójának egyik darabja. Ezúton fejezzük ki köszönetünket Zoltánnak, hogy lehetővé tette az anyag bemutatását honlapunkon. A gyűjteményben szereplő képeket folyamatosan tesszük közzé, az egyes darabok a Preidl Zoltán gyűjteménye címkére kattintva listázhatók ki. A gyűjtő Facebookos oldalának linkjét a Kapcsolódó és ajánlott link alatt találják.
Csatkai Endre: A soproni vendégfogadók a 16/19. században, Soproni Szemle, 1966/3. p.20.
Hozzászólások
A középen álló emeletes ház (mint a posztban is olvasható > a város tulajdonába került) a két háború között M. kir. állami mértékhitelesítő hivatalnak adott otthont. A II. vh. után a kórház szemészeti osztálya - az épületük bombatalálata után, ebben az épületben folytatta a betegek ellátását ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A képen látható vendégfogadó méretét tekintve csak töredéke a korábbi Gasthof zum letzten Groschen műintézménynek. A tulajdonosváltás után a hosszú földszintes utcafronti rész közepére épült a képen látható emeletes ház és a bal oldalon látható épületrészt hagyták csak meg fogadónak. A sopronanno 1889-es térképén még az eredeti (hosszú) épület alaprajza látható ...