Korabeli képeslap csoportképpel a Mária-szobornál, vélhetőleg Gyűrű Ernő legendás gyűjteményéből. A lapon a következő feliratok olvashatók:
"Tegnap csaknem láttam a Juliska kisasszonyt, de aztán mégse ő volt."
"Mért ragyog a nap az égen,
Ha rá nézni nem lehet"
"Ezek nem engemet vártak"
Hogy kik láthatók a képen, sajnos nem tudjuk, ahogy azt sem, hogy ki lehetett az a rejtélyes P.P,. aki a lapot írta. Reméljük, Juliska kisasszony és P.P. végül egymásra találtak valahol Sopronban, talán éppen a Mária-szobor tövében, egy vásáron...
Hozzászólások
Fantasztikus kép! Egy néprajzos, vagy szociólógus külön tanulmányt írhatna róla. Látható itt mezitlábas fiucskától kezdve csizmát viselőtől egészen a lakkcipős selyemharisnyásig minden, de kötényes kádár dézsával a vállán, kofaasszony csirkével a kezében, korabeli mozgáskorlátozott háromkerekű kocsi és még sokminden más. Leginkább árulkodó a pékinas kifutó fiú direkt profilba állított képe teljes "szerelésben." A fotós most nem a várost fényképezte, csokorba kötötte a lakóit, hogy megörökítse. Nem is tudta, milyen örömet szerez vele úgy száz évvel kjésőbb is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az egyetlen fotó, amin a Mária szobor körül kovácsoltvas helyett léckerítést láttam, de mindent visz a háromkerekű "modern" sport babakocsi rajtkockás takaróval ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mária szobrot 1903-ban renoválták. A léckerítés ezzel lehet kapcsolatban. A szobrot ugyanis teljes magasságában felállványozták, ehhez munkaterületre volt szükség.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Akkor jól sejtettem, hogy korábbi a fotó (egyéb jelekből kiindulva) ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az 1911-es térkép készítői nem nagyon törődtek azzal, hol megy a villamossín
a Várkerületen.