A kép előterében a régi GYSEV-pályaudvar bontása, a háttérben pedig a Lőverek tárul elénk. A gyalogos felüljáró, az egyetemi épületek, a Béke út, mintegy kapuként észlelhetőek a nyaralóövezet szélén. Mindez 1977 márciusában, Finta Béla fotográfusnak köszönhetően.
A Kapcsolódó bejegyzésben - Az új állomásépület építése - egy ugyanebben a témában készült fotó érhető el.
Hozzászólások
Az eszem megáll, fantasztikus fénykép!!! Tényleg szó szerint igaz, amit Horváth Péter Pál mondott a korábbiakban! Bevallom őszintén nem teljesen hittem el neki, valahogy hihetetlennek tartottam, hogy egyszerre létezett a két épület. Hát ezúton kérek elnézést, még jó, hogy nem írtam le, hogy szerintem nem igaz a története :-)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És ami még érdekes a '30-as - '70 évek évek képein, a rengeteg gyárkémény, mert minden üzemnek saját kazánháza volt, lepipálva templomtornyok számát - pedig ezekben akkor sem szenvedtünk hiányt. (Mára megfordult a trend, a gyárkémények eltűnnek, a templomtornyok sokasodnak...)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A mi házunkban ( Újteleki utca 14.) is sokáig látható volt egy csonka gyárkémény, az egykori cukorgyár kéménye. Az 1950-es években bontották le. Utoljára egy csodálatos gyöngybagoly volt a kémény lakója, amit megöltek, majd körbeadták, mint egy érdekes vásárfiát.....majdnem megszakadt a szívem a gyönyörű madárért....talán még sírva is fakadtam.... elnézést, de akkor a torony sorsa kevéssé érdekelt, annál inkább az elpusztított gyöngybagolyé....
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A felvétel, feltehetőleg, az irányító toronyból készült...most pontosan látszik, hogy a múltkor feltett fekete-fehér kép, ami az építkezés kezdetét mutatta, valóban az Állomás utca tengelyében volt. Tehát a tér kiszélesedése az állomásépület felé szűnt meg.